Yanılgıların en kötüsü budur. Benim için bundan kurtulmak sigarayı bırakmanın en büyük kazancı olan sigaranın esirliğinden kurtulmakla aynı değerdedir –bundan sonra yaşamınızı sürekli bir güvensizlik içinde geçirmek zorunda kalmazsınız.

Tiryakiler geceleri dışarıdayken sigaraları azaldığında kendilerini güvensiz hissederler ve o güvensizlik duygusuna aslında sigaranın neden olduğuna inanmakta çok güçlük çekerler. Sigara içmeyenler bu duyguyu bilmezler, çünkü bu duygu tütünün bir ürünüdür.

Ben sigarayı bırakmanın verdiği avantajların çoğunu aylar sonra seanslarımda fark etmeye başladım.

Yirmi beş yıl boyunca kontrol için doktora gitmemekte direndim. Yaşam sigortası yaptırmak istediğimde kontrole gitmeyi kabul ettiğim için daha fazla para ödedim. Hastanelere ve doktorlara gitmekten nefret ederdim. Yaşlanma ve emeklilik düşüncelerine katlanamazdım.

Bunlardan hiçbirinin sigara yüzünden olduğunu düşünmüyordum, fakat sigarayı bırakınca bir kabustan uyanır gibi oldum. Artık her günü sabırsızlıkla bekliyorum. Yaşamımda doğal olarak kötü olaylar da oluyor ve ben de herkes gibi stres ve gerginliklerle karşı karşıya kalıyordum. Bunlarla baş edecek güvene sahip olmak çok güzel bir şey. İnsan fiziksel canlılık, enerji ve özgüvenle güzel anların tadını daha çok çıkarıyor.

Arayınız...