SİNDİRİM SİSTEMİ DETOKS PROTOKOLÜ

Besinlerin sağladığı enerjinin vücudumuza giriş kapısı olan bağırsaklarımızın içindeki bakterilerin miktarı ve kalitesi sağlığımız açısından belirleyici. Bağırsaklarımızın içerdiği bakteriler doğalın dışına çıkarsa ya da başka bir deyişle bağırsaklarımızda mayalanma ve kötü bakteriler artarsa bağırsak geçirgenliği bozuluyor ve tam sindirilmemiş gıdalar da kana geçmeye başlıyor. Bu durum bağışıklık sisteminde devamlı bir “alarm” durumu yaratıyor. Kronik “Alarm” hali vücutta kronik iltihaplanma anlamına geliyor. Bağırsaklarda mayalanma ve kötü bakteri üremesi kendisini ilk önce kabızlık eğilimi ya da şişkinlik hali olarak gösterebilse de bunun yol açtığı iltihap eğiliminin alerji, damar sertliği ya da artritler gibi birçok kronik hastalığa yol açabildiğini de biliyoruz.

OKSİJEN / MG PEROKSİT – KÖTÜ BAKTERİLERİ AZALTMAK…

“Mg Peroksit” bağırsaklardan emilmeyen ama bağırsak içinden geçerken içeriye yavaşça oksijen veren bir bileşiktir. Biz bu bileşiği bağırsak içerisindeki oksijene dayanamayan “kötü” bakterileri temizlemek için kullanıyoruz. Bu molekül su ile temas ettiğinde ortama oksijen sakınıyor ve oksijen ortamdaki “anaerob” bakterileri öldürüyor. Oksijen bir yandan da barsak duvarını uyarıyor ve oksijenin bu etkisiyle bir miktar ishal olmanızı da bekliyoruz. İshal hayatınızı zorlaştıran düzeyde olmamalı.

Nasıl Kullanılacak : Günde 2 kez – her seferinde 1 poşet Mg Peroksit. Bunu az miktardaki su ile karıştırılarak ve kahvaltı ve akşam yemeğinden bir saat kadar sonra almanızı öneriyoruz.

İshal olmasını bekliyoruz: 2. gün ishal olmanızı bekliyoruz. İshal hayatınızı zorlaştıracak kadar fazla ise kullandığınız dozu azaltmalısınız. Böyle bir durumda örneğin sadece akşamları almayı düşünebilirsiniz. Ancak eğer ishal olmadıysanız ya da ilk birkaç ishal sonrası dışkılama tekrar normalleştiyse kullandıgınız doz az geliyor demektir, aldığınız dozu arttırmalı ya da normal doza geri dönmelisiniz.

Dikkat edilmesi gerekenler: Fazla ishal durumunun olması ve bunun sürekli olması vücuttan elektrolit ve tuzların kaybedilmesine yol açar ve bu durum özellikle yaşlılar, kronik hastalar, ciddi kalp ritim problemleri olanlar ve böbrek yetmezliği olanlar için kaçınılması gereken bir durumdur. Böbrek yetmezliği olanlar, hayatı tehdit edici ciddi aritmileri olanlar, barsaklarında bir kitle v.b. ye bağlı tıkanıklık olanlar Mg Peroksit kullanmamalıdır. Çocuklarda kullanılmaz.

Ne kadar süre ile kullanıyoruz : Toplam 7 gün kullanılıp bırakılmalı ve 2 hafta sonrasında tekrarlanmalı.

PROBİYOTİK – İYİ BAKTERİLERİ ARTTIRMAK İÇİN…

BACTOVİS Kapsül: Probiyotikler bağırsaklarımızın normal florasında bulunması gereken dost bakterilerdir. Probiyotiklerin yukarıda gördüğünüz oksijen kürü ile birlikte kullanılmasını özellikle istiyoruz.

Nasıl Kullanılacak: En ideali yemeklerden bir saat kadar önce olacak şekilde; Sabah 1 Akşam 1 kapsül olarak kullanılmalıdır.

Çocuklardaki kullanım: İdeal olanı probiyotiklerin kapsül olarak yutulmasıdır ancak bu yapılamadığında kapsül açılıp içerisindeki toz bir gıdaya karıştırılarak ya da direk ağıza boşaltılarak kullanılabilir.

Ne kadar süre ile kullanıyoruz: Probiyotiklerin Mg Peroksit ile birlikte başlanıp en az iki ay süre ile devam ettirilmesini öneriyoruz.

Arayınız...