Sigaraya  başlamadan  önceki  zamana dönebilme şansına sahip hiçbir tiryaki bugünkü aklıyla sigaraya başlamazdı. Bana gelen birçok kişi sigarayı bırakmalarına yardımcı  olabilirsem  bir  daha sigaraya  dokunmamaya  kararlıdır.  Yine  de sigarayı bırakmayı başarmış birçok kişi yıllarca mutlu bir yaşam sürdükten sonra yeniden tuzağa düşüyor.

Bu kitabın sigarayı bırakmanızda size çok yardımcı olacağına inanıyorum. Yalnız bir uyarıda bulunacağım.  Sigarayı  kolaylıkla bırakan tiryakiler aynı  kolaylıkla yeniden başlarlar.

SAKIN BU TUZAĞA DÜŞMEYİN.

Ne kadar zamandır sigara içmediğinizi yada bir daha başlamamak konusunda kendinize ne kadar güvendiğinizi bir kenara bırakıp bundan sonra hiçbir nedenden dolayı sigara içmemeyi yaşamınızın temel ilkesi haline getirin. Tütün endüstrisinin reklam için harcadığı milyarları hiçe sayıp bunun ölüme yol açan bir numaralı zehir olduğunu anımsayın.  Eroin çekmeye  kalkışmazsınız  oysa  Batı toplumunda nikotinden  ölenlerin sayısı eroin yüzünden ölenlerinkinden çok daha yüksektir.

Unutmayın tek bir sigaranın size vereceği hiçbir şey yoktur. Giderilmesi gereken bir özleminiz olmadığı gibi tadı da iğrenç gelecektir. Yalnızca vücudunuza nikotin sağlayıp içinizdeki fısıltıyı başlatacaktır: “Bir sigara daha yak.” Sonra bir süre kendinizi perişan hissetmekle o iğrenç kısır döngüye geri dönme arasında seçim yapma durumuna düşersiniz.

Arayınız...