bach remedies

Remedilerin etkisi, hayatın denge noktasına ulaştırarak neşe ve coşkuyla dolu bir yaşamı sağlamaktır. İnsanlar olarak günlük hayatta çeşitli duygular yaşarız, ve hayatın iniş ve çıkışlarına maruz kalırız. Acılar, üzüntüler, hastalıklar, endişeler, hayal kırıklıkları, öfke ve kayıpların yanı sıra neşe, heyecan, mutluluk ve coşku da hayatımızı etkiler. 

Remedi, çare, öz veya deva anlamlarına gelir ve temelde homeopatik ilaç demektir. Bu ilaçlar bitkilerden, hayvanlardan, minerallerden, hastalıklı veya sağlıklı vücut dokularından elde edilebilir. “Remedi” kelimesi İngilizce kökenli olup, Türkçe’de ilaç anlamına gelir. Ancak, homeopatik ilaçlarla karışmaması ve özgün bir terim olarak kullanılması amacıyla Türkçe’de “Remedi” kelimesi kullanılır.

Remedilerin etkisi, hayatın denge noktasına ulaştırarak neşe ve coşkuyla dolu bir yaşamı sağlamaktır. İnsanlar olarak günlük hayatta çeşitli duygular yaşarız, ve hayatın iniş ve çıkışlarına maruz kalırız. Acılar, üzüntüler, hastalıklar, endişeler, hayal kırıklıkları, öfke ve kayıpların yanı sıra neşe, heyecan, mutluluk ve coşku da hayatımızı etkiler. Remediler, bu duygusal dalgalanmalarla baş etmemize ve daha güçlü olmamıza yardımcı olur. Hayata uyum sağlamamıza ve bir denge içinde akışa geçmemize yardımcı olurlar.

Bach Çiçekleri, hayata uyumlanmamızı ve hayatla birlikte akışa geçmemizi destekler. Bu çiçekler sayesinde hayatın tek ve biricik olduğunu, acının da neşe kadar normal olduğunu anlarız. Farkındalığımız artar, özşefkat gelişir ve sevgi frekansında titreşiriz. Bu denge halini yaşamak ve yaşamın değerini hatırlamak, insan olarak en doğal hakkımızdır.

Arayınız...