Aşağıdaki talimatlara uyarsanız başarısızlığa neden kalmaz.

1.      Bir daha içinde nikotin olan hiçbir şey içmeyeceğinize, çiğnemeyeceğinize veya yemeyeceğinize dair resmi bir ant için ve buna sadık kalın.

2.      Şunu aklınızdan çıkarmayın: Vazgeçtiğiniz hiçbir şey yok. Sigara içmeyen bir insan olarak her bakımdan daha iyi durumda olacaksınız (bunu zaten hep biliyordunuz.) Sigara içmek için hiçbir mantıklı neden olmadığı halde sigaradan bir tür zevk yada destek aldığınızı sanıyor olmalısınız –yoksa içmezdiniz. Sigara ne gerçek bir zevk nede gerçek bir destektir. Bu sonradan acı duymamak çok hoş olduğu için başınızı duvara vurmak gibi bir yanılgıdır.

3.    Sigaradan vazgeçmeyecek tiryaki yoktur. Siz bu sinsi tuzağa düşmüş milyonlardan yalnızca birisiniz. Bir zamanlar sigarayı bırakamayacaklarını düşünen diğer milyonlarca tiryaki gibi sonunda siz de bırakacaksınız.

4.      Sigaranın avantajlarıyla dezavantajlarını ne kadar çok tartarsanız tartın hep aynıdır: “Geri zekalılık etme, sigarayı bırak.” Bu hiç değişmeyecek. Hep böyleydi yine böyle kalacak. Kararınızın doğruluğuna inandıktan sonra kuşku duyup kendinize eziyet çektirmeyin.

5.      Sigarayı düşünmekten korkmayın, sürekli düşünüyorsanız da merak etmeyin.

Yalnız bundan sonra sigarayı şu şekilde düşünmelisiniz: “YAŞASIN! ARTIK SİGARA İÇMİYORUM!”

6.      Sigaranın yerine başka bir şey kullanmayın. Sigaralarınızı SAKLAMAYIN.

Tiryakilerle birlikte olmaktan KAÇINMAYIN.

Artık sigara içmiyorsunuz diye yaşam tarzınızı DEĞİŞTİRMEYİN.

Yukarıdaki  talimatlara  uyarsanız  sigaradan  kurtulduğunuzu  yakında  anlarsınız.

Fakat:

7.      O anın gelmesini beklemeyin. Hiçbir şey olmamış gibi yaşamınıza devam edin. Güzel günlerin tadını çıkarın kötü günleri de atlatmaya çalışın. Bu sayede o anı fazla beklemezsiniz.

Arayınız...