Bach Flowers

Nöroplastisitenin, sağlıklı gelişimden öğrenmeye, hafızadan beyin hasarının onarılmasına kadar bir dizi önemli etkisi vardır. Bu nedenle, bu kavram üzerinde gelecekte daha büyük ve etkileyici çalışmalar yapılması muhtemeldir.

Bir kişinin sabırsız bir karakteri varsa ya da aşırı endişeli bir yapıya sahipse, bu özelliklerin nasıl değişebileceği sorusu, nöroplastisite kavramının temelinde yatar. Nöroplastisitenin, sağlıklı gelişimden öğrenmeye, hafızadan beyin hasarının onarılmasına kadar bir dizi önemli etkisi vardır. Bu nedenle, bu kavram üzerinde gelecekte daha büyük ve etkileyici çalışmalar yapılması muhtemeldir.

Duygular, düşünceler ve bakış açıları zamanla bilinçsiz bir hale gelebilir ve yıllarca bilinçaltına gömülebilir. “Soğanı saymak” metaforu, her seferinde bir katmanı aşmak ve sorunları çözmek için kullanılan bir metafordur. Hem homeopatide hem de Bach Çiçekleri terapisinde yaygın olarak kullanılır; duyguların yüzeyinden başlayarak remedilerin etkileşimine izin vermek ve altında gizlenen yarayı ortaya çıkarmak amaçlanır. Kişi, remedileri kullanarak bir şifa yolculuğuna başlar ve kişiliğindeki her duygusal katmandan bir şey öğrenir, hikayenin özü ortaya çıkana kadar.

Geçmiş travmalar ve acı verici anılarla ilgili konuşmaya başlandığında, bu anılarla nasıl başa çıkılacağını bilemeyiz. Ancak remedilerin kullanılması, bu unutulmuş veya bastırılmış anıların ve içerdikleri duygusal katmanların nazik bir şekilde dönüştürülmesine izin verir, yüzleşme acısı yaşanmadan. Bach Çiçekleri terapisinin etkinliği ve şifası tam da buradan gelir.

Arayınız...