bach-flower-remedies

Dr. Bach, psişik ve ruhsal düzeyde bağlantı kurarak kendi geliştirdiği metodu kullanarak bitkilerle duygusal sorunları iyileştirmeye odaklanan bir terapi geliştirdi. Dr. Bach, duygusal sorunların çözümü için bitkilerle kurduğu ilişkinin bir sonucu olarak Bach Çiçekleri Terapisi’ni oluşturdu.Dr. Bach, olumsuz duygularını hafifletmek amacıyla farklı bitkilerin enerjisini kullanmaya yönelik bir metot geliştirdi. Bu süreçte, seçtiği çiçeklerden elde ettiği çiy damlalarını güneş ışığı altında suya aktararak bitkilerin iyileştirici gücünü güneşle birleştirdi. Ancak, çiy miktarının yeterli olmaması üzerine canlı su kullanmaya karar verdi. Bu su, dağ kaynağından elde edilen ve musluk olmayan çeşmelerden akan canlı suyu içeriyordu.

Bach Çiçekleri remedileri için iki temel hazırlama yöntemi kullanılmaktadır. Güneş Metodu, bitkilerin çiçeklerinin güneş ışığında bırakılmasıyla yapılır. Kaynatma Metodu ise bitkilerin çiçeklerinin kaynatılmasıyla hazırlanır. Her iki yöntem de stok çözelti elde etmek için kullanılır ve ardından kişiye özel formüller hazırlanır.

Bach Çiçekleri kullanımında homeopatideki potentizasyon tekniği uygulanır. Bu teknik, hazırlanan remediyi şiddetli bir şekilde çalkalayarak suya titreşim kazandırma işlemidir. Bu sayede, kişiye özel formülün etkinliği artırılır.

Arayınız...