sigara-birakma

Rezonans Terapileri Öncesi : 

  • Bol su içmeye başlayınız:  Randevunuz 24 saat öncesinden itibaren bol su içmeye başlayınız. ­
  • Alkol Almayınız: Seans günün öncesi akşam alkol almayınız. ­Seans sonrasında da en azından birkaç gün alkol almamanızı istiyoruz.
  • Çay – Kahve: Seanstan hemen önce çay ya da kahve içmeyi­niz. Seans sonrasında da, en azından Sadece o gün için çay ve kahve içmeyiniz.

Seanstan sonra:

  • ÇOK ÖNEMLİ: Bol su içmelisiniz.
  • Vücudunuzdaki temizlenmeyi kolaylaştırması açısından özellikle ilk iki hafta süresince bol su içmenizi öneriyoruz. Normalde içtiğiniz miktar üzerine 1,5 litre daha içiyor olmak detoks temizlenme dönemleri için genel bir öneridir. Unutmayın ki vücudunuzu ne kadar hızlı temizlerseniz o kadar çabuk rahatlayacaksınız.
  • ÇOK ÖNEMLİ: Hamam, sauna, küvet…
  • Yine ilk günlerde olacak detoks-temizlenme için EN AZ BİR KEZ, küvette sıcak su içinde zamana geçirmenizi ya da saunaya-hamama gitmenizi ya da en azından sıcak suyla ve mümkünse keselenerek uzun bir banyo yapmanızı öneriyoruz.
  •  Randevu günü: Terapi sonrası üzerinizde hafif bir yorgunluk kalacak. Bir yandan da birkaç saat sürecek bir sersemlik halinin olabileceğini de bilmelisiniz. o gün geç saatlere kadar aktif kalmamanızı ve bir an önce dinlenmeye çekilmenizi öneriyoruz. O akşam iyi bir uyku çekeceksiniz. 


Seansın Ertesi günü

Terapiden çıktığınız andan itibaren sigara isteğinin azalmasını bekliyoruz. Ancak etkinin biraz daha net hissedilebilmesi için 7-8 saatlik normal bir uyku periyodunun geçmesini beklemelisiniz. Ertesi güne girdiğiniz halde sigara isteğinin azalmadığını ve zorlandığınızı hissediyorsanız lütfen hemen bizi yeni bir seans için arayınız. Bunun dışında biz sizi 48 saat bitiminde telefonla arayacağız. Bu görüşmelerde terapilerdeki etkinliğin yeterli olmadığı izlenimi alıyorsak sizi yeniden merkezimize davet edeceğiz.

İlk iki gün…

Toksinlerden temizlenmeyi kolaylaştırmak adına ilk gün kahve, ilk iki gün alkol almayınız. Bu iki gün vücudunuzda temizlenmenin en yoğun olduğu dönemdir. Kendinizi yorgun hissedebilirsiniz ve bu durum vücudunuzun temizlenme konusunda zorlandığının göstergesidir. Böyle bir durumda lütfen ilk iki şıkta bahsedilen kurallara uyunuz ve dinlenmeye çalışınız. Temizlenmenin yaşandığı bu iki gün vücudunuz sigara dumanı ile fazla karşılaşmamalı. En azından sigara dumanına saatlerce maruz kalmamalısınız. 

3.Günden sonra…

Aklınıza sigarayı getiren davranışlar ikiz davranışlardır. Bu davranışları özellikle yapmaya başlamanın zamanı geldi. 48 saat geçtikten sonra kahve içmek gibi, çay içmek gibi, sigara içilen ortamlarda bulunmak gibi eski alışkanlığınızı çağıran davranışları özellikle yapmalısınız. Yani (ilk iki gün geçtikten sonra) isteğin üzerine gitmenizi öneriyoruz. Hayatınızdaki bütün değişiklik sadece ‘Sigara içmiyor olmak’ olmalı. Kalıplaşmış davranışları ancak tersini yaparak ve bunu sık sık tekrarlayarak kırabilirsiniz. ‘ Sigara kullanmayan siz’ algınız ancak böyle gelişecektir.

Elektro Homeopatik sıvı…

Size küçük bir şişe içinde sprey formunda verilmiş olan sıvı serum fizyolojik (tuzlu su) olup, nikotin ve sigaranın içindeki toksinlerin titreşim bilgisiyle elektronik homeopati kurallarına göre oluşturulmuştur. Sigara bırakma sürecinde temizlenmeyi hızlandırır. İlaç değildir. Nikotin veya aktif bir başka maddeyi içermez. Her hangi bir ilaçla her hangi bir şekilde etkilenmez. 

Spreyinizi kullanmanız önemlidir. Size sprey formunda verilmiş olan bu sıvıyı özellikle sigara isteğinin geldiği zamanlarda ama özellikle ilk günler, günde en az 4-5 kez olmak üzere; boğaz, göğüs bölgesi ve ağız içine sıkarak kullanınız. Sıkmadan önce iyice çalkalayınız.

Detoks problemleri / Temizlenmenin başarılamadığını gösteren durumlar…

Rezonans terapilerinin etki mekanizması vücudun elektromanyetik titreşimler yoluyla ‘Hücresel bazda’ uyarılması, nikotin ve diğer zehirlere karşı temizlenmenin başlatılması üzerine kurulmuştur. Dokularda yıllar içinde birikmiş olan bu zehirli maddelerin hakkıyla atılabilmesi için detoks kurallarına kesin bir şekilde uymanız gerekmektedir. Temizlenme işlemi herhangi bir sebepten dolayı sekteye uğruyor ise birtakım şikayetler yaşamanız çok olasıdır. Bu şikayetleri vücudun temizlenme için desteklenmesi gerektiği şeklinde algılamak en doğrusudur.

Bu şikayetler genellikle; genel bir iyi hissetmeme hali, mide bulantısı, vücutta kırıklık ve yorgunluk hali, huzursuzluk hissi, baş ağrısı, vücudun çeşitli yerlerinde sebepsiz ağrılar şeklindedir. Eğer bunları yaşıyorsanız bu konudaki uyarıları dikkatle okuyunuz.


DETOKS KURALLARINA UYUYOR MUSUNUZ?

A) Yeterli miktarda su içip içmediğinizi kontrol ediniz: Hamam-sauna-küvet konusundaki kurallara uydunuz mu?

B) Size vermiş olduğumuz sprey vücudunuzda başlayan enerjetik dönüşümü yine ‘enerjetik’ yolla destekleyen bir yardımcıdır. Eğer yukarıda bahsedilen detoks problemlerini yaşıyorsanız spreyi azaltmanızı ya da bir iki günlüğüne bırakmanızı önereceğiz. Ama bunu yapmadan önce bizi aramanız daha doğru olacaktır.

C) Eğer bu sıkıntılar hayat kalitenizi çok fazla etkiliyorsa ve iki günden sonra da halen devam ediyorsa; tüm bu sıkıntıları ortadan kaldırabilecek ve psikolojik halinize de destek olabilecek kısa bir seans için hemen bizi arayınız.

Uykularınız Bozulursa… Kronik uyku problemi olan birçok kişinin uyku kalitesinin seanstan hemen sonra ve ilk geceden itibaren düzelebildiğini görüyoruz. Ancak önceden bir probleminiz olmadığı halde, ‘sigarayı bırakmanızdan dolayı’ ilk bir kaç gün için normal sayılabilecek bir uyku problemi yaşayabilirsiniz. Bu durum rahatsızlık verecek düzeyde ise, yine rezonans terapileri kapsamında verbileceğimiz bir destek için bizi arayınız.

Barsak problemi… Sigarayı bırakmış olduğunuz için ilk haftalarda kabızlık problemi yaşamanız da olasıdır. Bunun için lifli besinler, probiyotik yoğurtlar gibi genel önlemler almaya özen göstermelisiniz. Terapi sonrası birkaç gün içinde oluşabilecek kısa süreli bir ishalin de olası olduğunu bilmenizi isteriz. Bu durumun sebebi ise vücudunuzun temizleniyor olmasıdır.

Destek için bizi aramanız yeterli

Telefon görüşmeleri… Sizinle 3. gün, 1. Hafta, 15 gün ve 4 haftanın sonunda telefon görüşmeleri yapacağız. Bu görüşmelerin dışında da sigara bırakma süreciyle ilgili bir sorun yaşadığınızda veya zorlandığınızı hissettiğinizde hemen bize dönmenizi istiyoruz.

Aynı kiloda kalmak… Şeker ve şekerli gıdalardan uzak durmalısınız. Eğer bu gıdalara karşı düşkünlüğünüz başladıysa seanslara bir süre devam etmenizi önerebiliriz. Kilo alma problemi yaşıyorsanız lütfen bizi arayınız.

Size düzenli terapiler de önerebiliriz… Sigara bırakma sürecinizde, size özel olarak haftada bir yapılan seansları da önerebiliriz. Rezonans terapilerinin sigara bırakmadan çok daha öte; psikolojik sıkıntılarda ya da fiziksel pek çok sağlık probleminde kullanılabildiğini ve alacağınız seansların yaşam kalitenizi yükselteceğini hatırlatmak istiyoruz. Sigara bırakma programı içinde gerektiğinde verilebilecek ikinci seansın ücretsiz olduğunu bilmelisiniz. Sonrasındaki seansların nasıl ücretlendirileceğini lütfen bize sorunuz.

Terapilerle ilgili önemli not: Rezonans terapileri dünyada yayılmakta olan bir  holistik / integratif tıp akımının yansımasıdır. Cihazlar yardımıyla yapılan bu tip terapilerin 40 yılı aşkın bir geçmişi vardır ve bu terapilerin her hangi bir yan etkisinin olmadığı kesin olarak kanıtlanmıştır. Ancak rezonans terapileri ‘tıbbi bir tedavi’ değildir, her hangi bir tıbbi tedaviye ‘alternatif’ de değildir. Rezonans terapileri bağımlılar için sigarayı bırakma sürecini kolaylaştıran bir destek olarak algılanmalıdır.

Arayınız...